Mackie Messer Klezmer Band

z Českého ráje je kapela, která se zaměřuje na volnou interpretaci židovských písní ze střední a východní Evropy.  Způsob jejího hraní je naprosto originální, netradiční a jedinečný. Tomu odpovídá i nástrojové složení. Akordeon, basa, banjo, housle, saxofon, to vše doplněné skvělým altem zpěvačky. V repertoáru naleznete kromě klezmerových písní i další melodie z oblasti world music. Kapela vydala již dvě CD s tímto repertoárem, první v roce 2013 s názvem SHA SHTIL a druhé v roce 2018 s názvem SHEIN.

Členové:


Petr Kostka - kytara, banjo / guitar, banjo
Káťa Vlastová - saxofon, příčná flétna/ saxophone, flute
Veronika Mireková - zpěv /vocals
Lenka Součková - housle/ violin
Michal Vančák - basová kytara / bass guitar
Jan Paulík - bicí /percussion
Ondřej Zlevor - akordeon /accordion
Pro vaši představu uvádíme stručný výběr některých našich vystoupení v posledních dvou letech:
  • Chanuková benefice 2018, Praha
  • premiéra divadelní hry "Tajemství" v divadle Mladá Boleslav (hru režírovala Hadar Galron, která si nás vybrala na svou premiéru)
  • koncert v rámci konference European Union for Progressive Judaism v Praze, 2018 – byli jsme vybráni z několika kapel londýnskou agenturou)
  • koncert v rámci projektu Shabat společně - Praha 2017 (Shabbat Project - Prague 2017)
  • koncerty pro Židovskou obec Praha, Nadační fond obětem holocaustu, pro Libereckou židovskou
  • obec atd.
  • vystoupení a celovečerní koncert v Třebíči – na již 7 ročnících akce Oživené židovské město v Třebíči a také na svátku Shamajim.
  • Naše muzika podlaďuje i reklamní spot o židovských památkách v Třebíči. Nahráli jsme hudbu k dokumentárnímu filmu Židovské památky ČR a okolí, který byl již několikrát uveden v ČT. Kapela hraje nejen v synagogách, či židovských festivalech, ale také na svatbách, různých oslavách, vernisážích a při dalších příležitostech v rámci České republiky , ale také v zahraničí – na Slovensku (Festival židovské kultury v Šale), v Polsku (Festival židovské kultury v Jelení Hoře atd.), v Rakousku a v Německu.
počítadlo.abz.cz